Too cool of niet social?
Ben je cool als je gaat Facebook’en, Netlog’gen
Social networking sites zijn websites die je toelaten een netwerk met een heleboel mensen op te bouwen. Je netwerk kan bestaan uit b.v. vrienden, familie, collega’s, of een combinatie van soorten kennissen.
Daarnaast kan je ook nog gaan Twitter’ren, een klein tekstbericht op het internet gooien over wat je momenteel aan het doen bent (?).
Waarom
Al deze social media hype gaat mij dus gewoon 24cm aan mijnen elleboog voorbij.
Er wordt mij regelmatig gevraagd wat mijn Facebook naam is, of ik te vinden ben op Netlog, of men mijn kan volgen via Twitter, wat mijn MSN adres is of ik een linkedIn heb en dergelijke.
Ik werk er dagelijks mee, om soortgelijke dingen in websites van klanten te steken, hebben ze dan een betere website?
Hype of niet, er zullen steeds mensen zijn die het doen omdat iedereen het doet, en zolang dit zo is zullen er steeds websites zijn die soortgelijke netwerk toestanden uitbrengen.
Hey hey, opgepast
Ik zeg niet dat het iets slecht is, er zullen wel duizenden praktische redenen zijn waarom iemand aan social networking doet, en het zal voor velen onder jullie wel enigszins van nut zijn maar ik heb er geen baat bij.
Of toch een voordeel?
Neem nu deze website (deze hier, Gigadesign), toen ik er ooit mee begon had ik nooit verwacht dat het zo een invloed zou hebben op mijn latere leven, het is als het ware een social network op zich zelf:
Mensen op mijn werk kenden mij al voordat ik er werkte, en vormde een netwerk onder het integratie-team (als dat niet sociaal is).
Op Syntra (opleidingscentrum, waar ik ondertussen ook docent XHTML/CSS ben) werd Gigadesign onder elkaar doorgespeeld om cursussen op te maken, omdat alles zo eenvoudig in het Nederlands is (zeg maar copy paste).
Het is eigenlijk pas nu dat ik weet, - na ongeveer 5 jaar - welk netwerk en invloed Gigadesign heeft op het Nederlandstalige website gebeuren.
Zoals je ziet heeft Gigadesign ook een netwerk teweeg gebracht, maar dan de echte mondelinge versie.
Doe jij ook aan Gigadesign’nen ??
Gelezen: 1526 | Social, Gewoon







Op Monday 28 September 2009
Sociale website kun je op 2 manieren ervaren: de manier die de media je opdringt, of de manier die je zelf kiest.
Ik zit op Last.fm, Facebook, Netlog, LinkedIn, Twitter en nog enkele sites.
Last.fm bezoek ik zo goed als nooit. M’n media player is ingesteld om automatisch te verzenden. Af en toe kijk ik op een verloren moment eens wat voor gelijkaardige bands ze me kunnen aanraden, maar verder is er geen extra nut aan.
Netlog bezoek ik nauwelijks, misschien voor af en toe een Flash spelletje, ze hebben er best een paar leuke.
LinkedIn bezoek ik haast nooit, sinds ik nog student ben. Wel voeg ik af en toe mensen toe aan m’n netwerk, handig voor later. Indien m’n paswoord niet in m’n Firefox password manager zat, zou ik niet kunnen inloggen.
Facebook en Twitter volg ik via Tweetdeck.
De effectieve sites zelf gebruiken om ze te volgen is te gek om los te lopen. Via dit programma(er zijn er best nog andere) hoef ik er maar zoveel tijd in te steken als ik zin heb. Soms denk ik er hele dagen niet aan, who cares, het is mijn leven en dit is vrijetijdsbesteding. Ik kijk ernaar wanneer ik dat wil, niet op het patroon waarvan de media zegt dat de rest van de wereld het doet/moet doen.
Door de facebook feed zie ik wat de mensen en groepen die ik ken op persoonlijk vlak willen delen. Met 1 druk op de knop is de tabel leeg, nog geen 5 seconden voor nodig.
Zit er iets interessant tussen, dan weet ik het. Heb ik het gemist door een paar dagen niet te kijken? Ja, dan is dat maar zo, geen drama in mijn ogen.
Op twitter volg ik een aantal developpers, update-accounts van blogs, enz… Die posten af en toe links naar tutorials, gratis e-books, reviews, test-results, enzovoort.
Hier treed een handig systeem in werking:
1) Ik zie de links, het klinkt interessant. Ik klik.
2) Link opent in Firefox, ik kijk in vogelvlucht of het goed geschreven is.
3) CTRL+D, de delicious.com addon opent zich en ik sla de pagina op naar mijn delicious.com account.
Zo bouw ik een kleine database aan artikelen op. Om maar een voorbeeld te geven: een maand geleden moest ik een vorm van lightbox implementeren. Dat had ik nog nooit gedaan. Stel je voor dat ik mijn delicious.com account niet had.
Google -> Search -> Verschillende artikels bekijken -> goede eruit wieden ->lezen.
Dat kan uren duren, misschien zelfs dagen, omdat google helemaal geen kwaliteitssysteem heeft voor dit soort artikelen(kan ook, niet, omwille van de ongelooflijke hoeveelheid artikelen op het internet). De developpers die deze artikelen zijn anderzijds wel een garantie voor kwaliteit.
Maar in mijn geval:
CTRL+B -> delicious side-bar opent -> typ “lightbox” -> overzicht van alle artikels over lightbox in mijn account -> Open ze -> kies de beste
In totaal heeft het me 5 minuten gekost, van zoekopdracht tot succesvolle implementatie.
Om samen te vatten: jij moet de wereld kneden, en niet omgekeerd. Of toch zoveel mogelijk. Wat sociaal cool is en wat niet maakt me feitelijk niet veel uit en ik vraag me sterk af waarom dat zelfs belangrijk is in ons vakgebied. Maar de grote massa denkt blijkbaar van wel, dus maak ik een aantal accounts aan, gewoon om ze achter de hand te hebben als me ernaar gevraagd wordt. Maar ik laat ze niet links liggen. Netlog is voor kinderen, maar de andere sites kan je best tot je voordeel gebruiken.
Ik meen ergens gelezen te hebben dat het 2de best verkochte boek op e-bay in 2007, diens hoge verkoopcijfer te danken heeft aan reclame op LinkedIn. De auteur stuurt naar diens kennissen de boodschap: “nieuw boek van mij over dit onderwerp, laat aub ook weten aan jullie kennissen.” En zo is dat bericht heel LinkedIn afgegaan. Net iets meer dan 700.000 kopieën verkocht dacht ik.
Het beeld dat je stelt in het begin van je post is er een van de sites die jou gebruiken. Dat moet en kan omgekeerd.
Op Monday 28 September 2009
Jezus christus waarom ondersteunt deze blog geen newlines? M’n antwoord ziet er niet uit >_>
Op Monday 28 September 2009
Wat heeft die er nou weer mee te maken? Ik snap je irritatie wel.
Op Monday 28 September 2009
@webdevhobo: je bent ook de eerste die zoooo lange reacties geeft.
ik denk niet dat er iemand wakker van ligt dat je tekst “aan elkaar” hangt. maar toch sorry daarvoor.
Op Monday 28 September 2009
Ja, dat viel me ook op toen ik er klaar mee was. Maar ik heb gezegd wat ik belangrijk vond.
Op Wednesday 30 September 2009
ikzelf doe er wel aan mee voor sociaale contacten dan,met familie en een paar webvrienden.
Maar niet op de website dit vind ik ook overbodig.
Ikzelf ken gigadesign ook een 5tal jaartjes en weet dat het hier enkel om webmeesteren draait en ben daar enigsinds wel blij mee.
Enkel spijtig dat Mark niet aan msn of dergelijk soorten meedoet maar ieder zijn keuze en dat moet gerespecteerd worden.
Bij deze nog best dat niet iedereen aan het e-mail of msn en dergelijke kan geraken, het zou wel een gigantishe chaos worden.
Op Sunday 01 November 2009
Je hebt wel gelijk. Mensen kennen mij ook eerder nog van mijn blog of van wat ik doe, dan van wat ik allemaal zeg en post op mijn facebook of mijn twitter. Uiteindelijk zijn sociale netwerksites ook maar hulpmiddelen om contact te houden. In het slechtste geval zijn het luidsprekers die een kakafonie uitbraken waar je niets aan hebt.
Het mooie aan een eigen weblog/site is dat je bovendien nog een stuk creatiever kan zijn en dat je een publiek hebt dat terug komt omwille van de inhoud. In jouw geval: XHTML/CSS tutorials in plain nederlands! Facebook en Twitter verengen alles eigenlijk tot efemere links, posts en tweets in 140 karakters die al snel verloren gaan in de ruis die die kanalen genereren.