Cufon text-replacement en zijn limieten
Speciale lettertypes gebruiken
Tekst in speciale lettertypen weergeven, iedereen doet het, de ene al wat meer als den andere, en ook zijn de manieren zeér verschillend. Van CSS naar text-replacement met afbeeldingen naar sIFR tot Cufon.
Eenvoudig en snel gaat ook
Momenteel is Cufon mijn favoriet, snel, eenvoudig en volledig met CSS te bepalen, links werken perfect alsook het hover effect. Het enige nadeel is dat je de tekst niet kan selecteren, maar zo gauw de Cufon-ontwikkelaars een oplossing hebben om dit ook te laten werken in Opera geven ze de oplossing pas vrij, ze gaan voor crossbrowser solutions.
Is er een limiet op Cufon
Normaal gezien niet, er wordt toch niets gezegd op de site zelf, maar je merkt wel enige performance hinder als het om véél replacements gaat.
Zo was er een project dat alleen al voor de opbouw/uitzicht van de homepage al 35 replacements nodig had, dit omzetten naar een JavaScript die deze replacements moest afhandelen en maintainen was al een opgave op zich.
Omdat het zich om een Drupal project handelde, had ik in het JavaScript voorzien dat er eerst gecheckt werd of het betreffende element wel bestond, en indien ja, dan pas replacen.
if (document.getElementById('eenid')){ Cufon.replace(document.getElementById('eenid').getElementsByTagName('h5')); }
Stel u nu een JavaScript voor met bovenstaande regel x 60, het lettertype-JavaScript voorzien van alle leestekens en Latins (voor Franse tekst) (77Kb), het word een zware site.
Inderdaad, zo bleek nadien dat op een trage, niet zo up to date model computer de site wel echt lang nodig had om te laden, en je alle replacements gewoon zag gebeuren.
Less is more
Dus aan alle designers, text-replacement is cool, je kan je eigen ding doen en zelfs met deze limitatie wild gaan, maar als je site eronder begint te lijden zijn de limieten snel gezet.
The internet is not Print.
Gelezen: 2775 | Cufon, Typography, Fonts







Op Monday 07 September 2009
Interessant, Cufon heeft inderdaad ook mijn voorkeur. En als je het met mate gebruikt, is het inderdaad wel goed.
Op Monday 05 October 2009
Cufon is idd goed, ze hebben allemaal voor en nadelen en dienen per project/toepassing afgewogen te worden. Persoonlijk ben ik voorstaander van sIFR
Op Wednesday 14 October 2009
I’m planning on looking at Sistr. It’s the same as sIFR, but in Silverlight and seems very promising